Menu

Zapiski z zielonego zeszytu

Radość, miłosierdzie, spokój, który przekracza wszelkie poznanie :-)

27 listopad 2016 - Modlitwa

nikt1977

photo144361066230874e383d24fbe

 

Wszechmocny Ojcze, wypełnij nas swoją ciszą. Wlej w nasze serca Twoją miłość. Oczyść nasze myśli z tego wszystkiego, co sprawia, że wątpimy w Twoje miłosierdzie. Daj nam odwagę, by wszystko oddać Tobie. Już teraz. W tej sekundzie Twojej opiece oddać nasze życie. Wypełnij nas pokorą, by w obliczu strachu, kuszenia złego, zwracać się do Ciebie o pomoc. Bo sami nie możemy się zbawić. Ale dla Ciebie wszystko jest możliwe. Niech więc w chwilach próby nasze serce wznosi się ku Tobie, byś wlał w nie Twoją moc. Byś wypełnił je swoją mądrością. Byśmy, wypełnieni Twoją chwałą, ujrzeli, że na krzyżu, przez śmierć Twojego ukochanego Syna, wszystko już się dokonało. I, gdy my poddamy Tobie swoje życie, poznamy wolność, którą od początku czasu nam przeznaczyłeś. I zostaniemy przemienieni. Tak, że nie będzie już dwóch. Ale na zawsze Jeden. Ten, Który Jest. 

Amen.

27 listopad 2016 - Drugi list św Pawła do Koryntian 10,3-5 >

< 27 listopad 2016 - Dobra Nowina - Pytania i odpowiedzi cz. 1 - Jaka jest rola szatana?


Zapraszam do subskrypcji kanału "Zapisków z zielonego zeszytu" na YouTube. Znajdziecie tam więcej filmów, w których dzielę się swoim świadectwem Bożej Obecności.Zapraszam również na stronę Zielonego Zeszytu na Facebook'u. Umieszczam tam informację o nowych wpisach pojawiających się na blogu i nie tylko :-)


Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [lechus2] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Witam, nigdzie nie znaleźć inhormavji o Twoim wyznaniu. Proszę sprecuzuj to szczerze.

 • nikt1977

  Witaj :-)
  Najbardziej szczerze to należę do jedynego Kościoła jaki dla mnie istnieje - do Kościoła do którego należą wszyscy ludzie. To Ci dla których Bóg pragnie zbawienia. To Ci za których Jezus Chrystus złożył swoją przenajświętszą ofiarę i pokonał śmierć i grzech. To Ci, którzy zostali stworzeni przez Boga na Jego obraz.
  I wiem, że mówimy o tym w różny sposób. Poprzez różne religie i wyznania. Ale, w moim sercu, wszyscy mówimy o tym samym, pragniemy tego samego, i na końcu spotkamy się w jednym miejscu. W Tym, Który Jest.
  To jest najbardziej szczera odpowiedź na to pytanie :-)

 • Gość: [Pablo] *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

  Ciekawa odpowiedź. Nie jestem pewien, ale czy jesteś zdania, że każdy wierzący ma szansę na zbawienie. Czy uważasz że modny i lansowany ekumenizm jest miły Bogu i w końcu - czy według Ciebie Jezus i Bóg to jedno? Bo słuchając Cię, pobieżnie doszedłem do takiego wniosku. Nie jest moim celem prowokowanie dysputy teologicznej. Raczej chciałbym wiedzieć czy Twoja wiara opiera się na Biblii, czy też jest wypadkową wielu odłamów prawdziwego Chrystianizmu. Pomoże mi to odnieść się do Twoich materiałów. Nie chcę tracić czasu na mistyczne doznania, choć by były faktami. Zapewniam że z mojej strony nie będzie żadnych hejtów czy temu podobnych. Szanuję każdego kto pragnie poznać Wiekuistego Boga i wstępuje w ślady Jezusa, jednak pewne podstawowe dla mnie kwestie pozostają niewzruszone i jako takie są fundamentem mojej wiary.

 • nikt1977

  Postaram się odpowiedzieć najlepiej jak potrafię, ale mam wrażenie, że te pytania są dla mnie za skomplikowane :-) I chyba nie do końca je rozumiem. Więc jeżeli uznasz, że odpowiadam nie na temat, to może rozmowa w 4 oczy (osobista lub np. przez Skype) pozwoli Ci zdobyć informacje na które Ci zależy :-)
  a) Czy jesteś zdania, że każdy wierzący ma szansę na zbawienie?
  Odp. Tak
  b) Czy uważasz że modny i lansowany ekumenizm jest miły Bogu?
  Odp. Nie wiem co masz na myśli mówiąc "ekumenizm". Na pewno Bóg, który jest miłością, chce abyśmy miłowali swoich bliskich tak jak Jezus nas umiłował. On powinien być dla nas wzorem i przykładem.
  c) Czy według Ciebie Jezus i Bóg to jedno?
  Nie potrafię na pytanie odpowiedzieć jednoznacznie "Tak" lub "Nie". W moim doświadczeniu z jednej strony prawdziwa jest odpowiedź "Tak", bo z Duchem Świętym stanowią Jedno, a z drugiej strony "Nie" Jezus został stworzony przez Boga na początku czasu. I w nim wypełniły się wszystkie obietnice Starego Testamentu. Mam głębokie poczucie że odpowiedź na to pytanie jest bardzo niepełna, lecz na tą chwilę tak mogę jedynie napisać. Jestem prostą osobą, nie teologiem, więc wybacz mi niedoskonałość tych sformułowań.

  Mam nadzieje, że te informacje pomogą Ci w ocenie, na której Ci zależy :-)

© Zapiski z zielonego zeszytu
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci